Brněnské běhy - půlmaraton - 21,1 km - 3.ročník - 2.5.2009

V sobotu 2.5. byl ve 14:00 na Brněnském Náměstí Svobody odstartován 3.ročník půlmaratonu, konanému v rámci 3.ročníku Brněnských běhů. Na start se postavilo 184 vytrvalců, včetně zahraničních závodníků, především z Keni, skvělého Slovenského běžce Miroslava Vanka, Poláka Artura Blasinskeho, Fina Juhy Puttonena, nebo nejlepšího českého vytrvalce Daniela Orálka. Na běžce čekaly dva okruhy, vedoucí z Náměstí Svobody, kolem haly Rondo, hotelu Voroněž, BVV a po cyklostezce nad řekou Svratkou zpět na Náměstí svobody. Počasí nebylo zrovna běžecky ideální. Běžce kromě tepla sužoval poměrně silný, nárazový vítr. Trať byla velmi pěkná a zajímavá, ovšem i náročná, vzhledem k poměrně významnému stoupání na cyklostezce a následnému seběhu. Hned po startu se odpoutali zmiňovaní favorité a ve výrazných rozestupech doběhli do cíle v pořadí první tři Keňané - Kurui, Komen, Nduva, za nimi Slovák Vanko, další Keňan Korir, Orálek, Polák Blasinski, Fin Puttonen a dvě Keňanky.
Co se týká průběhu závodu z mého pohledu: Závod jsem začal poměrně ostře, včele asi pětičlenné skupinky. Jejich tempo jsem však neudržel a následně jsem běžel s jedním závodníkem a dotahnuvší se Jiřinou Kociánovou. S nimi jsem bežel až do osmého kilometru, kde se naše skupinka v seběhu roztrhala a Jiřina začala získávat stále větší náskok. V průběhu do druhého kola na metě 10,5 km jsem měl mezičas 42:08 (tempo 4 min/km). Ve druhém okruhu se mi zdálo, že běžím ve větším tempu, než v prvním okruhu. Ale vzhledem k výslednému času to bylo pouze zdání. Spíše jsem udržoval velmi slušné tempo, které nedokázali držet závodníci přede mnou. Postupně jsem předběhl do 15 km tři běžce a k mému velkému překvapení jsem na 17 km na vrcholu stoupání úplně zlikvidoval snad dvouminutový náskok Jiřiny. Bohužel jsem opět podcenil seběh, ve kterém mě opět odskočila a i když jsem ji v závěru značně dotahoval a předběhl další dva běžce, v cíli jsem za ní zaostal o 15 sekund (70 metrů?). I když byl můj výsledný čas o minutu horší, než na půlmaratonu v Olomouci, minulý týden, se svým výkonem jsem byl velmi spokojený. Ať už vzhledem k náročným podmínkám, nebo poměrně náročnému tréninkovému týdnu, kdy jsem s účastí na tomto závodě nepočítal.
A co se týká hodnocení závodu : Ze sportovního hlediska to byl jeden z mých nejpěknějších závodů. V jeho průběhu jsem neměl žádnou krizi a závodění i samotný běh jsem si užil. Horší to bylo po pořadatelské stránce. Za startovné 250 korun nebyly k dispozici ani sprchy. Celkově jsem však byl spokojený a závod rozhodně doporučuji.

Celkové pořadí :
1. Peter Chesang KURUI - Keňa - 1:03:42
2. Joel KOMEN - Keňa - 1:05:43
3. Wambua Bonifac NDUVA - Keňa - 1:06:20

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
17. Petr Menšík - 1:25:52

Kompletní výsledky : zde.

zpět


ASPOT Hulín
WebZdarma.cz


ASPOT HULÍN - triatlonový oddíl

Profily členů

V rubrice Členové jsem k jednotlivým aktivním členům našeho oddílu umístil profily jejich dosavadních sportovních úspěchů. Neváhejte a podívejte se. Je to určitě zajímavé a dalo mi to spoustu práce.

Sportovní činnost v roce 2012

Zde je přímý odkaz na shrnutí naší sportovní činnosti v uplynulé sezóně, v roce 2012.

Hulmenská desítka 2012 a dětský běžecký závod

Vice informací zde

Pár bloggerů:

Sportovní akce