Dětský HULMEN - 25.7.2014 - 4.ročník - Hulín - koupaliště

Středisko pro volný čas dětí a mladeže Klubíčko Hulín, společně s naším triatlonovým oddílem Aspot Hulín, uspořádalo 4. ročník triatlonového závodu Dětský HULMEN. Do závodu se přihlásil pro nás neuvěřitelný počet 113 dětí. Závod byl rozdělen do pěti kategorií dle ročníku narození, od těch nejmenších, do 4 let až po nejstarší, do 15 let. Závod odstartoval kategorií nejmladších dětí kategorie 3-4 let v 16 hodin. Děti za asistence rodičů překonali brouzdaliště, na dětských kolech, či odrážedlech absolvovali asi 100 m a stejnou vzdálenost i uběhli, jako opravdoví triatlonisté. Raritou byla účast dvouleté Sabiny Trchlíkové z Ostrožské Nové Vsi. I když posamotný pohled na všech devět capartů závodících v této kategorii byl ohromující. Následovala kategorie dětí 5-6 let a 7-9 let, kdy malí závodníci museli překonat jednu šířku velkého bazénu, na kole ujet 1500 m a uběhnout 450 metrů. A konečně dvě kategorie starších dětí 10-12 let a 13-15 let, kteří plavali dvě šířky bazénu (50 m), na kole absolvovali dva okruhy v přilehlém parku (3 km) a běželi 900 m. Pokud můžu hodnotit, závod byl velmi dobře organizačně zajištěn, měl hladký průběh bez zbytečných prodlev, ať už mezi starty jednotlivých kategorií až po zpracování výsledků a vyhlášení vítězů. Celý závod provázela vynikající atmosféra, doplněná povzbuzováním zejména rodičů, příbuných i diváků, takže malí a mladí závodníci měli dokonalou možnost nasát atmosféru opravdových triatlonových závodů. Závěrem bych chtěl poděkovat všem pořadatelům, městu Hulín a sportovnímu areálu Hulín, sponzorům, a všem zůčastněným.