Hanácký půlmaraton - 21,1 km - 11.ročník - 25.4.2009

V sobotu 25.4. proběhl na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Olomouc běžecký závod v půlmaratonu. Závod, který byl mistrovstvím Moravy a Slezska, odstartoval v 10:15 a sestával ze sedmi tříkilometrových okruhů. Po úvodním okruhu na tartanové dráze stadionu jsme se vydali do přilehlých Bezručových sadů, kde po obrátce následoval návrat a průběh stadionem do dalšího okruhu. Trať byla celkem náročná, zejména její povrch a značné množství ostrých zatáček. Bylo velmi teplé počasí, naštěstí však vetšina trati byla ve stínu stromů Bezručova parku a na stadionu byla občerstvovací stanice. Na start se postavilo 95 vytrvalců. Já osobně jsem zvolil pro mě velmi rychlé tempo, lehce pod 4 min/km a to jsem bez větších problémů držel až do předposledního, šestého okruhu. Při průběhu cílem pátého okruhu (15 km) byl na časomíře čas 59:50. Cítil jsem se velmi dobře a tempo jsem začal ještě zvyšovat. Bohužel po obrátce na 16,5 km na mě přišla krize (píchání v boku) a byl jsem přinucen zvolnit. V posledním okruhu se mi podařilo do tempa opět vrátit, ale ztrátu už se mi nepodařilo smazat. I tak pro mě znamenal výsledný čas 1:2:48 (průměr 4:03 min/km) výrazné zlepšení proti půlmaratonu v Oseku. Co se týká vlastní organizace závodu, byl jsem velmi spokojený. Chybělo snad jen měření čipy. Na druhou stranu je nahrazoval ukazatel času v prostoru cíle.