Kudlovský double Triatlon - Zlín, Březůvky - 9.8.2008

V sobotu 9.8.2008 si triatlonisté převážně ze Zlínského kraje dali dostaveníčko na tradičním triatlonu v Březůvkách u Zlína. V letošním roce pořadatelé ze sportovního klubu TITAN a triatlonového teamu AUTHOR TUFO Ti připravili pro účastníky dva závody. Dopoledne se uskutečnil terénní triatlon o parametrech : plavání - 380 m , MTB cyklo - 10 km a běh - 2,5 km. Odpoledne pak proběhl klasický sprint triatlon : plavání - 750 m , kolo - 20 km a běh 5 - km. Po předchozím tropickém týdnu byly teploty pro závodníky téměř ideální, počasí však bylo nestálé a časté dešťové přeháňky i v průběhu závodu zřejmě odradily větší počet startujících. I tak se do nevlídných vod vodní nádrže Kapřín vydalo 40 otrlých triatlonistů v terénním triatlonu a 47 ve sprint triatlonu. Kromě závodníků z domácího oddílu Author Tufo Ti (Kubalčík, Dlabaja, Žaludková, Zátopková a další) se na start postavili i nám dobře známí Velička, Purkar, Navařík, Tkadlec, Vrba a další, kteří se postarali o velmi dobrou úroveň závodu. Z našeho oddílu se samozřejmě zúčastnil Martin Polák a to obou závodů a Petr Němec a Petr Menšík potom odpoledního sprintu. Podrobnější reportáž můžu poskytnout pouze z odpoledního závodu, kterého jsem se osobně zúčastnil. Jak už jsem uvedl, závod byl zahájen plaváním ve vodní nádrži Kapřín. Název je docela výstižný, ale možná přesnější by byl rybníček Brčálník. Již před závodem nás osvěžila krátká přeháňka, proto každý netrpělivě očekával start závodu. Po absolvování dvou okruhů, z vody vybíhal jako první Polcar, o více než minutu za ním já a další minutu zpět Švesťa. Už při této části si mnozí z nás hrábli na dno (a to téměř doslova, rozuměj hloubka vody). Následovalo kolo s tříkilometrovým výjezdem na Pindulu. Již v této části se kolem mě přehnal Švesťa a značná část startovního pole, kteří to neudělali již během plavecké části. Při stoupání v druhém okruhu nás zastihla průtrž mračen. Švesťa kolo zajel opravdu dobře a podařilo se mu zlikvidovat i více jak dvouminutový náskok Polcka po plavání. V rámci našeho oddílu nakonec rozhodla běžecká část. V ní jsem až v polovině druhého okruhu (2,5 km) předběhl Polcka a po obrátce ve třetím okruhu jsem se dostal před Švesťu a těsný náskok udržel až do cíle. Závod, který pro mě byl po stránce výkonu opravdovým očistcem, nakonec měl šťastné vyvrcholení v podobě výborného řízku a ještě lepší tomboly startovních čísel, z které jsme si všichni odnesli super bidony (Švesťa navíc katalog Tufa). Škoda jen bramborové medaile Polcara v kategorii M2 v celkovém hodnocení z obou závodů. Nechybělo moc a mohl stát konečně na bedně :-) . Pořadatelsky byl závod velmi zdařilý. Výsledky byly měřeny čipy a vytkl bych snad jen jejich pozdější zveřejnění na webu.