Olympijský triatlon Grafilit 2008 (1,5 - 40 - 10)

V sobotu 12.7.2008 se v atraktivním prostředí litovelského Pomoraví uskutečnil tradiční závod v olympijském triatlonu. Počasí bylo velmi teplé, což mělo za následek rychlý úbytek sil zejména v běžecké části. Na startu se mezi 103 startujícími objevilo i po dlouhé době početné zastoupení z našeho oddílu. Bohužel ne všem závod vyšel podle jejich představ. Hned úvodní disciplína při zmiňovaném počtu startujících byl pěkný mazec a mě osobně trvalo téměř jeden a půl okruhu, než jsem se po řadě kopanců a úderů dokázal dostat do tempa. Z oddílu jako první z vody vybíhal Marcel Kalík v čase 28:04, s odstupem 1:44 jsem vybíhal já a dalších 40 sekund za mnou Martin Polák. I ostatním se plavání překvapivě docela povedlo. Náš oddílový favorit Marcel svůj náskok po drobných technických problémech ztratil již po necelých 15 km kola a dále se už jen díky únavě z nedávno absolvovaného Moraviamana propadal startovním polem. Nakonec z toho byl nejslabší cyklistický výkon oddílu (1:27:31). S vlnitou, ale velmi rychlou tratí jsem se překvapivě nejlépe vypořádal já, ve výborném čase 1:11:30 (průměr přes 34 km/hod). Necelé dvě minuty za mnou byl Roman Skříček. Martin Polák měl bohužel defekt a to znamenalo konec veškerým nadějím. No a potom následovala malá "triatlonová tragédie", která bohužel postihla mě. Po několika minutovém marném hledání svých věcí v depu, jsem nakonec na běžeckou část vyběhl bez běžecké obuvi, jen tak bos. A teď nastává otázka, zda se jednalo o nekalou oddílovou soutěž, nebo jsem se zapojil do soutěže o titul idiot závodu. Vzhledem k tomu, že jsem byl jediný komu se to stalo, ta druhá možnost bude asi pravdivá. V každém případě se vyplatí poslouchat předzávodní rozpravu. V té bylo řečeno, že se věci pro běh mají umístit do tašek a do aut které je převezou do depa na náměstí v Litovli. Nikoli je nechat v cyklistickém depu po plavání, což jsem udělal já na radu nejmenovaného týmového kolegy. Tím se také omlouvám pořadatelům za povyk který jsem způsobil v depu po zjištění, že tím končí veškeré mé naděje na solidní umístění v slušně rozjetém závodu. Tím, že má inteligence v den závodu byla opravdu na nule svědčí i to, že jsem měl běžet v cyklistických tretrách, což by bylo určitě lepší než bos. O tom jsem se přesvědčil před obrátkou, kdy drobné kamínky na cestě v lesoparku mi téměř znemožnily pokračovat v běhu. Naštěstí se našel jeden ochotný cyklista, který mi zapůjčil své sandály, za což mu ještě jednou děkuji. Podprůměrný čas 50:45, znamenal celkový čas 2:32:03 a celkově 47.místo. Naopak spokojený může být Roman Skříček, který oproti loňsku zaznamenal téměř dvou minutové zlepšení a časem 2:38:14 skončil na celkově 61. místě (druhý z oddílu). Výborného zlepšení dosáhl i Rosťa Burda. I přesto, že se nám závod kromě Švéda a Rosti příliš nevyvedl, musím říct, že byl opravdu super. Příští týden nás čeká tradiční papírák v Morkovicích a za čtrnáct dnů Hulmen. Meňa.