Otrokovický půlmaraton 2009 (běh 21,1 km) - Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka v 1/2 maratonu - 7.11.2009 - Otrokovice

I tentokrát závodníky přivítalo typické podzimní počasí - chladné, sychravé. Naštěstí již během prezentace déšť ustal a počasí bylo pro půlmaraton téměř ideální. Rovněž trasa závodu byla velmi hezká. Tvořilo ji osm okruhů, s téměř nulovým převýšením. Navzdory konkurenci dalších dvou atraktivních závodů na Moravě - Hornické desítce ve Frýdku Místku a podzimní sedmičce v Brně, se na start postavil solidní počet 59 běžců a 8 štafetových družstev. Byli jsme svědky i velmi kvalitních výkonů. Start závodu byl v deset hodin a byl měřen čipy. Hned po startu se na čele usadila dvojice běžců, Jan Kalenda a Petr Bětík, následovaná šesti člennou skupinou, v níž nechyběl náš Tomáš Neradil. Jan Kalenda se velmi rychle odpoutal a po zbytek závodu soupeřil pouze s časem. Jeho běh byl opravdu suverénní a mě předbíhal o kolo, již v průběhu mého čtvrtého okruhu. Tomáš vydržel tempo skupiny až do šestého okruhu, kdy se tato skupina roztrhala. I tak byl čas jeho prvního půlmaratonu velmi kvalitní 1:19:36 - a skončil na vynikajícím a pro něj již typickém 6. místě a třetím místě v kategorii Muži do 40.let. Já osobně jsem zvolil spíše rychlejší tempo, které jsem bohužel neudržel a v polovině závodu mě pomalu začínaly docházet síly. Na konci sedmého okruhu mě o kolo předběhl do cíle běžící Tomáš Neradil a dotáhl se na mě velmi dobře běžící Tomáš Lovas. Ten po nepříliš vydařené sezóně (ovlivněné zdravotními problémy), se opět vrací do skvělé formy. Díky tomu jsem zmobilizoval poslední zbytky sil, zrychlil jsem a s těsným náskokem 16 sec jsem dokončil na 18. místě před Tomášem Lovasem. S výsledným časem, který je téměř o šest minut horší než můj nejlepší čas z dubnového Hanáckého půlmaratonu nemůžu být příliš spokojený. Na druhé straně po letošní náročné sezoně, před dvěma týdny zaběhnutému Chřibskému maratonu a darování krve před týdnem, to nebylo zas tak špatné. Závod byl po všech stránkách velmi dobrý a vytknul bych snad jen jednu věc a to zveřejnění výsledků. Ty navzdory měření čipy se objevily na internetu až třetí den po závodě.