PILMAN 2009 (triatlon 1,9-90-21,1) - 7.ročník - 29.8.2009 - Žďár nad Sázavou - Pilská nádrž

V sobotu jsem se prvně zúčastnil 1/2 železňáka ve Žďáru. Po fiasku v Morkovicích, které jsem si zavinil vlastní blbostí díky přetrénování, tělo řeklo dost a stávkovalo. Takže místo dalšího tréningu jsem se dával zdravotně dokupy a vlastně se jen 14 dní flákal. Protože startovné již bylo od začátku srpna zaplaceno, nezbylo nic jiného než závod zkusit absolvovat bez přípravy. Odjižděl jsem tedy s jediným cílem závod dokončit a nebýt poslední. Oboje naštěstí vyšlo:)
Místo avizovaného počasí v podání babího léta nás přivítal intenzivní a vytrvalý déšť, který spustil po páté ráno a vydržel vlastně až do samotného startu. Teplota vzduchu taky nic moc. Ale co už, jak se říká: "Po ní nebo do ní"
Plavaly se dva okruhy v Pilské nádrží bez výlezu z vody. Voda celkem čistá (až na vlasec, který se mi hned na začátku omotal na ruce) a hlavně teplá oproti ovzduší. To bylo taky na dlouhou dobu jediné teplo, které na závodě bylo :). Nijak jsem to s tempem nepřeháněl, abych nedopadl jako posledně a plaval jsem si na pohodu. Nakonec jsem byl překvapený, že čas (34:30) nebyl na mě vůbec špatný, až sem pojal podezření, že trať musela být o kapánek kratší.
V depu jsem se trošku lépe oblekl, abych hned ze startu neprochladl a vzal jsem si kromě dresu i moirové triko s dlouhým rukávem a deobře jsem udělal. Následovalo 94 km ve třech okruzích s převýšením 320 m v každém okruhu. Obtížností bych to přirovnal asi tak k našemu Morkomanovi, jen možná okapánek náročnější, ale zase tam nebyl žádný Kleštěnec. Jelo se mi celkem dobře, první kolo bylo spíš poznávací, hlavně ve sjezdech, které nejsou mojí parketou. Nejlíp jsem pak zajel druhé kolo a třetí bylo trochu slabší. (čas cyklistiky 3:23:45)
Běh byl terénem opět věrný Vysočině a byl celkem zvlněný. Složený byl ze tří kol a v každém bylo táhlé i prudké stoupání a klesání s 90m převýšení v každém okruhu. Chtěl jsem se pokusit běžet na 1:50 hod, ale nějak to neklaplo. Takže konečný výsledek 6:01:02 a celkově 75 místo z 96 účastníků. Oba cíle tedy splněny :)
Občerstvovačky byly dostatečné a dobře vybavené, na konci každý obdržel diplom s dosaženými časy z jednotlivých disciplín, celkovým časem a cílovou fotografií. Následoval pak gulášek a pivo nebo kofola dle chuti.
Takže nůžu vřele doporučit, je to náročný ale moc pěkný závod..