Rohálovská desítka - 16.ročník - 10 km - 28.2.2009

Hned několika NEJ se mohl pyšnit již 16 ročník nejprestižnějšího a stále populárnějšího běžeckého závodu v našem regionu, uskutečnivší se v sobotu 28.února 2009. Tím prvním NEJ byl rekordní počet 351 běžců, kteří se v 10:30 hodin vydali na jednu z nenáročnějších silničních desetikilometrových tratí, charakteristické svým členitým profilem. Dalším NEJ byl famózní běh Tanzánského mladíka Jafariho Ezekiela Ngimba závodícího v barvách v současnosti nejlepšího českého atletického oddílu AK Kroměříž. Ten hned od prvních metrů nenechal nikoho na pochybách, kdože to bude na trati mezi Prusinovicemi a Tučapy kralovat. V cíli se objevil hluboko pod dosavadním traťovým rekordem, ve fantastickém čase 29:26 min. Teprve o více jak minutu a čtvrt později proběhl cílém další běžec z AK Kroměříž - Jan Kreisinger. Byl to opravdu nevšední zážitek vidět tohoto subtilního afričana v akci a věřím, že jsme o ně neslyšeli naposledy. Vždyť sám prohlásil, že jeho dalším cílem jsou LOH v Londýně. Ale samozřejmě nejenom on přispěl k vysoké úrovni závodu. Vedle něj, to byla naše současná vytrvalecká běžecká špička kde vedle zmiňovaného Jana Kreisingera to byl např. Robert Štefko, nebo v ženách Petra Kamínková, či řada Slovenských, Ukrajinských, nebo Polských běžců. Dále bych vyzvedl tradičně skvělou organizaci, zajímavé hosty, doprovodný program či bohatou tombolu sportovního vybavení Asics. I počasí se tentokrát blížilo ideálu. Bylo sice poměrně chladno, ale téměř bezvětří, což v posledních letech bylo spíše vyjímkou. A co se týká posledního NEJ, o kterém se sice nerad, ale přesto musím zmínít, je rekordní neúčast závodníků z našeho oddílu. Což je velká škoda. O svém výkonu se nebudu rozepisovat. Sám bych jej hodnotil jako průměrný až mírně podprůměrný v porovnání se svými časy z předchozích ročníků, ale vzhledem ke svému už něklik týdnů trvajícímu nachlazení jsem byl docela spokojený.