SLOVAKMAN - dlouhý triatlon (3,8 - 180 - 42,2) - Nitra - 2.8.2008

Triatlonový závod té nejvyšší kategorie se uskutečnil rovněž v sobotu 2.8.2008 ve Slovenské Nitře. Závod byl mistrovstvím SR v dlouhém triatlonu a zárověň druhým kolem česko-slovenského poháru. I na tomto závodu jsme měli zastoupení. Kroměřížský Ironman v dresu našeho oddílu, Tomáš Lovas, po úspěšně absolvovaném otrokovickém Moraviamanu, dokončil i tento závod ve výborném času 11:52 hodin na skvělém 34. místě (10.místě v kategorii 25-29 let).

Komentář Tomáše :
Startovalo se v Šůranech, asi 30km od Nitry, na místním přírodním koupališti - štěrkáči. Již od rána bylo parno (v 6:30 byla teplota již nad 20°C) a dle pořadatelů se v jednu dobu objevila na teploměru i hodnota 37°C. Na start se postavilo 75 jednotlivců, z nichž do cíle zdárně dorazilo 61.
Plavaly se čtyři okruhy. Můj výsledek byl 1:20hod. Po převléknutí v depu následovalo 30km přímo do Nitry a nájezd na 5 okruhů. V každém z nich na nás čekaly dvě stoupání, která byly kolo od kola prudší :)) Prvních 90 km jsem zmákl za cca 2:50hod, 90-120 jsem ještě udržel průměrnou 30km/h, ale pak to už to tolik nešlo a hranice 6hodin mi zůstala odepřena o pouhých 5 minut a kousek. Po příjezdu na stadion Stavbár následovalo rychlé přezutí a vzhůru na maraton. Běželo se 6 okruhů po 7 km, z toho ze 2/3 ve stínu parku, což bylo po výhni na kole příjemné. Prvních 21km se mi dařilo držet tempo kolem 6min/km. Mezi 21-28 km se dostavila mírná krize, ale ta po požití většího množství solných tablet a magnesia ustoupila. Posledních 7 km jsem dokonce zvládl za nějakých 35-37 minut. Konečné resumé 11:52:38 hodiny (což je můj osobní rekord), 34.místo v absolutním pořadí a v rámci ČS poháru 11.místo z 15, kteří absolvovali a dokončili Moravimana a Slovakmana 2008.(tato hodnota je dopočtená z tabulek)