Hulmenská desítka 2012

Fantastické, zimní, slunečné počasí i když mrazivé (Teplota -3°C). Rekordní účast (103 závodnků na startu hlavního závodu). Nově zařazená kategorie dětí a mládeže, která se k našemu velkému překvapení setkala s velkým ohlasem (pro nás až nečekaným). Rekordní časy jak v kategorii mužů, tak v kategorii žen. To jsou hlavní momenty dnešního závodu. Více informací v následujících dnech. V každém případě díky všem za účast a věříme, že jste byli se závodem spokojeni a zachováte nám přízeň i při našich dalších akcích.


Po skončení běhů dětí a mládeže, které probíhaly na atletickém ovále od desíti hodin, byl v jedenáct hodin odstartován závod hlavní. A tím byl silniční běh na 10 km. Závod byl odstartován starostou města Hulína p.mgr. Romanem Hozou. Již od prvních metrů největší favorit a obhájce loňského prvenství Jakub Bajza z AK Kroměříž nenechal nikoho na pochybách, že to s obhajobou loňského prvenství myslí vážně. Po prvních pěti stech metrech při výběhu z atletického stadionu již měl velmi výrazný náskok. Za ním se pustila skupina pronásledovatelů vedených především Tomášem Blahou, Přemyslem Žaludkem, Petrem Kučerou i naším oddílovým kolegou Tomášem Neradilem. Ten ovšem neměl svůj den, unavený pracovními a jinými povinostmi, a bohužel tentokrát vražednému tempu těch nejlepších nestačil. Tomáš Blaha se ještě před obrátkou dokázal na vedoucího Jakuba dotáhnout a držet s ním krok až zhruba do sedmého kilometru. Tam ovšem Jakub opět nastoupil a bez větších problémů zvítězil. I mezi jejich pronásledovateli se žádné velké závodní drama v podobě běžeckých soubojů neodehrávalo a závodníci dobíhali v poměrně velkých rozestupech.


A jak závod probíhal z pohledu našich závodníků?
Mě osobně start závodu nezastihl zrovna v nejlepším rozpoložení. Od časného rána jsem byl zaneprázdněn přípravami a organizací celé akce, díky čemuž jsem se nestačil ani rozcvičit a rozběhat. Ale podobně na tom byli i mí další kolegové. O Tomášovi jsem se již zmínil, Marcel byl po noční a např. Baggio ještě pět minut před startem hledal své běžecké boty. Přesto jsem závod rozběhl docela svižně, neb jsem se cítil docela dobře a i dobře se mi běželo. Bohužel bez nějakého tréninkového plánu a cílů jsem i tento závod absolvoval z plného objemového tréninku. A tak se mi opět velmi brzy po startu začaly hlavou honit myšlenky zda nasazené tempu zvládnu a budu schopen udržet. Což mě i tentokrát zbytečně brzdilo. Dokonce se na mě po obrátce dotáhla skupinka běžců vedená výborně běžící Janou Žaludkovou. Této skupinky jsem se více či méně úspěšně dokázal držet až před stadion, kde jsem z mého pohledu výborným závěrem dokázal ostatní porazit. S výsledným časem jsem opět spokojen tak napůl. Ještě před třemi týdny jsem nevěděl, zda vůbec poběžím a výsledný čas, jenž je dokonce mým nejlepším oficiálním časem na desítku, byl pro mě zcela utopický. Jenže forma jde po roce zdravotních peripetiích výrazně nahoru a vysněný čas pod 40 minut už se vůbec nereálně nejeví a myslím že byl rozhodně v mých možnostech. Škoda, snad příště.
Meňa

Závodu se původně měla účastnit jen půlka rodiny - Peťa a Kačka. Baruška i já jsme si od Vánoc předávaly štafetu viróz. Nástup do práce i jeslí se podepsal na obou. Ale pěkné slunečné ráno a bezvětří mě donutilo změnit názor a Barušku zase nalákalo modré startovní číslo, oplatka a pitíčko.
Dětský závod krásně odsýpal. Nejmenší závodníky přepadla na startu předzávodní nervozita a několik chlapečků museli rodiče uklidňovat, nicméně startovní píšťalka donutila k výběhu všechny - až na Barušku. Ta po jistém přemlouvání vyrazila, předběhla všechny až na Jáchymka Kalíka - a pak se 20 metrů před cílem zastavila. Nakonec jsme ji bojovým pokřikem přiměli dojít důstojně do cíle, přesto to stačilo na druhé místo. :) Kačka sice smysl startovní píšťalky pochopila, ale nožkám se ve sněhulích nějak nechtělo běžet, takže z toho bylo čestné poslední místo - což jí Baruška předkládala po zbytek víkendu. Jojo, na jaře je asi začne tatínek trénovat. :-)
Já jsem v sobotu žádné ambice neměla a po startu jsem se držela uctivě vzadu. Do vrcholku mostu jsem pak předběhla ty, kteří byli skutečně pomalejší a sledovala růžovou bundu Ivony Králové a tajně doufala, že mi daleko neuteče. Ale utekla, tentokrát byla o kus lepší. Takže zase to nebylo pod padesát, možná si s Peťou splníme cíl někdy příště. Rozhodně ale nelituju účasti - perfektní počasí i organizace, jedlý guláš, fajn lidi - sobota se prostě vydařila.
Marcela

Všeobecně super účast (Aspot už méně). Děti se těšily na dětský závod, který si užily s adrenalinem, až málem došlo u Vojty ke kolapsu z vyčerpání, jak dal do závodu všechny síly, aby byl první a neudělal tatínkovi ostudu. Mě se po dvou probdělých nocích běželo těžce. Cítil jsem únavu z nevyspání, běžel jsem si na svoji pohodu. Tradičně první půlka trápení a pak jsem chytil dech a začal si to užívat. Byl jsem spokojený, i když čas mohl být určitě trošičku lepší. Dnes jsem si spravil náladu na běžkách, přechodem Jeseníků za slunečného počasí a s výhledy.
Tomáš

Rozběhl jsem závod svižně. Pětku točil za 20:35. což mě překvapilo. Věděl jsem, že toto tempo nevydržím. Šel jsem nakrev a vyplatilo se. V cíli jsem byl překvapen, že druhá pětka byla jen o 30 sec. pomalejší. 100% spokojenost.
Marcel

Po skoro dvouleté pauze, kdy jsem léčil různá zranění jsem ještě v sobotu ráno váhal, ale chuť to zas zkusit a nádherné počasí byly silné argumenty a tak jsem se rozhodl že poběžím.
Na rozběhání jsem si dal jeden okruhu na ovále a bylo mi jasné že jenom chuť a nadšení stačit nebude, to jsem taky pocítil při samotném závodě. Hned po startu jsem se usadil na konci startovního pole a bezpečně si hlídal poslední desítku. Asi na druhém kilometru přišel nejtěžší úsek tratě, dálniční nadjezd. Tady se naplno projevil dvouletý výpadek a za tu dobu nasbírané kila. Z kopce to bylo trochu lepší, ale od tohoto okamžiku jsem skoro až do obrátky, kde poslední borec začal definitivně ztrácet, sváděl boj o předposlední místo. Ke konci jsem začínal zas cítit staré zranění a tak jsem opatrně střídavou chůzí s během dokončil závod.
Splnil jsem si cíl, dostat se do cíle a celkový čas pro mně nebyl až tak rozhodující, i když jsem ještě ráno doufal v trochu lepší. Ale i přes to jsem byl spokojený, rád že jsem se mohl zúčastnit.
Martin

Závěrem by jsme chtěli všem zúčastněným, a především všem pořadatelům poděkovat za skvěle zvládnutý závod. Velký dík patří Městu Hulínu za vytvoření zázemí, pronájmu atletického stadionu. Rovněž by jsme rádi poděkovali panu Jaroslavu Šaškovi, starostovi Pravčic, který se skvěle zhostil moderování celé akce. A rovněž Klubíčku - středisku volného času Hulín, kteří nám pomohli s organizací dětských závodů.

Celkové pořadí:
1. Jakub Bajza - AK Kroměříž - 32:07
2. Tomáš Blaha - AK Kroměříž - 32:36
3. Přemysl Žaludek - Titan SC Zlín - 33:45

Kategorie M (muži do 35 let) :
1. Jakub Bajza (celkem 1.) - AK Kroměříž - 32:07
2. Přemysl Žaludek (celkem 3.) - Titan SC Zlín - 33:45
3. Jakub Skalka (celkem 6.) - Loko Trutnov - 34:46

Kategorie V1 (muži 36-50 let) :
1. Tomáš Blaha (celkem 2.) - AK Kroměříž - 32:36
2. Petr Kučera (celkem 4.) - SK Salix Grymov - 33:57
3. Josef Sedláček (celkem 5.) - Bike-Tučapy - 34:19

Kategorie V2 (muži nad 50 let) :
1. Ondřej Němec (celkem 15.) - A.K. Kroměříž - 37:47
2. Pavel Horák (celkem 17.) - AHA Vyškov - 39:08
3. Zdeněk Smutný (celkem 28.) - AHA Vyškov - 40:45

Kategorie Z (ženy bez rozdílu věku) :
1. Jana Dorazilová (celkem 18.) - AK Kroměříž - 39:09
2. Jana Žaludková (celkem 25.) - Author Tufo Zlín - 40:33
3. Jarmila Palíšková (celkem 40.) - S.K. Salix Grymov - 42:43


Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
8. Tomáš Neradil - 35:06 (5.místo v kategorii V1)
24. Petr Menšík - 40:27 (12.místo v kategorii V1)
35. Marcel Kalík - 41:39 (16.místo v kategorii V1)
83. Marcela Menšíková - 50:40 (6.místo v kategorii Z)
83. Rostislav Burda st. - 53:12 (11.místo v kategorii V2)
83. Michal Zapletal - 53:33 (46.místo v kategorii M)
98. Roman Navrátil - 55:16 (28.místo v kategorii V1)
102. Martin Polák - 1:07:52 (30.místo v kategorii V1)

Výsledky : celkové pořadí , M , V1 , V2 , Z, kategorie přeborník Hulína

Fotky ze závodu : fotky1 , fotky2 , fotky3
Záznam běhu na youtube : video

Taky si můžete přečíst, co o našem závodě napsali jiní, např. na stránkách www.bezvabeh.cz , nebo na www.vesani.cz , a ještě na www.rudahvezda.cz .

Dětský závod

Kategorie 3-4 let - 100 m (6 dětí v kategorii) :
1. Jáchym Kalík - Hulín - 0:42
2. Barbora Menšíková - Hulín - 0:56
3. Tereza Žaludková - Lukov - 1:02
Kompletní výsledky dětského závodu : kategorie 3-4 let
Záznam běhu na youtube : video1

Kategorie 5-6 let - 200 m (9 dětí v kategorii) :
Kluci :
1. Jakub Heglas - Hulín - 0:58
2. Jan Polášek - Hulín - 1:00
3. Marek Mikšánek - Hulín - 1:01
Holky :
1. Julie Miková - JAC Brno - 0:47
2. Karolína Švajdová - Fryšták - MRB Sazovice - 0:55
3. Barbora Žaludková - Lukov - 1:04
Kompletní výsledky dětského závodu : kategorie 5-6 let
Záznam běhu na youtube : video2

Kategorie 7-9 let - 400 m (11 dětí v kategorii) :
Kluci :
1. Filip Simerský - Hulín - 1:33
2. Marek Petlach - Kroměříž - 1:39
3. Adam Polášek - Hulín - 1:58
Holky :
1. Anna Halasová - AHA Vyškov - 1:36
2. Alexandra Daňková - Hulín - 1:43
3. Tereza Daňková - Lukov - 1:45
Kompletní výsledky dětského závodu : kategorie 7-9 let
Záznam běhu na youtube : video3

Kategorie 10-12 let - 800 m (8 dětí v kategorii) :
Kluci :
1. Radim Jadrníček - Prusinovice Asics Rohálov - 2:59
2. Vojtěch Neradil - Hulín - 3:08
3. Vít Balcárek - Hulín - 4:30
Holky :
1. Anísa Filali - AHA Vyškov - 3:03
2. Dominika Miková - JAC Brno - 3:11
3. Klára Daňková - Hulín - 3:35
Kompletní výsledky dětského závodu : kategorie 10-12 let
Záznam běhu na youtube : video4

Kategorie 13-15 let - 1000 m (2 děti v kategorii) :
Kluci :
1. Lukáš Šimoňuk - Hulín - 3:39
Holky :
1. Monika Kuncová - LRS Vyškov - 4:50
Kompletní výsledky dětského závodu : kategorie 13-15 let
Záznam běhu na youtube : video5

Termín konání : sobota 28. ledna 2012

Start : 11:00

Místo konání : Sportovní areál Spartak Hulín (fotbalový a atletický stadion)

Prezentace : do 10:45

Kategorie :

Ceny a odměny :

Občerstvení : guláš + chléb + nápoj (pivo / limo)

Startovné : 100 Kč

K dispozici šatny a sprchy.

TRASA BĚHU

 


ASPOT Hulín
WebZdarma.cz


ASPOT HULÍN - triatlonový oddíl

Profily členů

V rubrice Členové jsem k jednotlivým aktivním členům našeho oddílu umístil profily jejich dosavadních sportovních úspěchů. Neváhejte a podívejte se. Je to určitě zajímavé a dalo mi to spoustu práce.

Sportovní činnost v roce 2012

Zde je přímý odkaz na shrnutí naší sportovní činnosti v uplynulé sezóně, v roce 2012.

Hulmenská desítka 2012 a dětský běžecký závod

Vice informací zde

Pár bloggerů:

Sportovní akce