Hulmenská desítka 2016

Termín konání : sobota 23. ledna 2016

Start : 10:00 - Start hlavního závodu

Místo konání : Sportovní areál Spartak Hulín (fotbalový a atletický stadion)

V sobotu 23. ledna se konal již jedenáctý ročník Hulmenské desítky. Počasí bylo letos bohužel pro tento typ závodu extrémní, i když asi předvídatelné. Teplota v čas startu - 9°C. Naštěstí téměř absolutní bezvětří. I cesty byly naštěstí většinou suché, jen vyjímečně byl uježděný sníh, nebo ledovka. Na tyto podmínky dorazil velmi slušný počet startujících - 97.

Po tradičním kolečku na tartanu opouštělo startovní pole stadion už značně roztrhané, formu nám pak otestoval výběh a seběh dálničního nadjezdu. A zřejmě v nadcházejícím ročníku přibude ještě jeden nadjezd. Takže asi dojde k téměř nevídané věci, že v absolutně rovinatém prostředí se poběží téměř "horský běh". Trasa byla shodná s tou loňskou, obrátková.

První v pořadí cílovou branou proběhl stejně jako v předchozích dvou ročnících, Tomáš Steiner z AK Drnovice v čase 32:28. Na druhém místě doběhl Tomáš Navrátil z AK Kroměříž v čase 32:38, který odsunul na třetí místo loňského vícemistra Radka Šíbla z Ekodrilu Zlín, doběhnuvšího v čase 34:14. I závodníci na čtvrtém místě - Andrej Višněvský i na pátem místě Petr Kučera dokázali tuto trať zaběhnout pod třicet pět minut.

V ženách žádné překvapení nepřipustila již šestinásobná vítězka tohoto závodu - Jana Žaludková z Cyklogatu Malenovice - 39:48. Až těměř tři minuty za ní doběhla druhá Jana Matějíková z TJ Liga 100 Olomouc v čase 42:35 a třetí byla Veronika brázdová z Kroměříže v čase 43:08. Na čtvrtém a pátém místě doběhly veteránky Luba Konečná v čase 43:27 a Marie Hynštová v čase 44:42.

I v letošním roce se vyhlašovala kategorie nejlepšího hulíňáka, kterým se stal Petr Veselský, před Tomášem Neradilem a Petrem Menšíkem. Nejlepší hulíňačkou se stala Marcela Menšíková před druhou Karolínou Štollovou.

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
9. Petr Veselský - 35:08 (5. v kategorii M)
12. Tomáš Neradil - 37:23 (3. v kategorii V1)
18. Petr Menšík - 39:29 (5. v kategorii V1)
24. Marcel Kalík - 40:24 (9. v kategorii V1)
68. Marcela Menšíková - 49:40 (7. v kategorii ZV)
96. Roman Navrátil - 58:46 (21. v kategorii V1)

Kategorie :

Článek a fotky z dětských běhů najdete pod fotkami vítězů dospělých kategorií.

Fotky vítězů podle kategorií

muzi

Muži absolutně
1. Tomáš Steiner - AK Drnovice - 0:32:28 2. Tomáš Navrátil - AK Kroměříž - 0:32:38 3. Radoslav Šíbl - Ekodrill Zlín - 0:34:14

zeny

Ženy absolutně
1. Jana Žaludková - Cyklogat Malenovice - 0:39:48 2. Jana Matějíková - TJ Liga 100 Olomouc - 0:42:35 3. Veronika Brázdová - Kroměříž - 0:43:08

M

Muži M (do 39 let) - ročník 1977 a mladší

V1

Veteráni 1 - V1 (40 - 49 let) - ročník 1976 - 1967
1. Petr Kučera - AK SALIX Grymov - 0:34:28 2. Radomír Bursa - Titan Trilife Zlín - 0:36:08 3. Tomáš Neradil - Aspot Hulín - 0:37:23

V2

Veteráni 2 - V2 (50 - 59 let) - ročník 1966 - 1957
1. Roman Baláž - Baláž Extreme-team Ostrava - 0:36:43 2. Jaromír Marek - STS Chvojkovice - 0:41:55 3. René Camfrla - Valašské Meziříčí - 0:46:24

V3

Veteráni 3 - V3 (60 let a starší) - ročník 1956 a starší
1. Bohumil Holeš - Jisva Zlín - 0:42:38 2. Jaromír Vaněk - TJ Liga 100 Olomouc - 0:52:15 3. Karel Pikal - KVS Olomouc - 1:08:48

Z1

Ženy - Z (do 35 let) - ročník 1981 a mladší
1. Jana Matějíková - TJ Liga 100 Olomouc - 0:42:35 2. Veronika Brázdová - Kroměříž - 0:43:08 3. Alena Losertová - Přerov - 0:47:36

ZV

Ženy-veteránky - ZV (nad 35 let) - ročník 1980 a starší
1. Jana Žaludková - Cyklogat Malenovice - 0:39:48 2. Luba Konečná - Ludvíkov - 0:43:27 3. Marie Hynštová - AK Drnovice - 0:44:42

• Ceny a odměny :

Občerstvení : bramborový guláš + chléb + nápoj (pivo / limo)

Startovné : 100 Kč

K dispozici šatny a sprchy.

V případě příznivého počasí uspořádáme Dětské běžecké závody. Prezentace do 11:15. Start jednotlivých běhů, dle kategorií od 11:30.

• Kategorie 3-5 let (ročník 2010 a mladší) - 150 m
  • Kategorie 6-7 let (ročníky 2009 a 2008) - 300 m
  • Kategorie 8-9 let (ročníky 2007 a 2006) - 500 m
  • Kategorie 10-11 let (ročníky 2005 a 2004) - 800 m
  • Kategorie 12-13 let (ročníky 2003 a 2002) - 1000 m
  • Kategorie 14-15 let (ročníky 2001 a 2000) - 1500 m