Hulínský triatlon - Hulmen 2004

Výsledky Hulmena 2003

Výsledky Hulmena 2004

V sobotu 28.8. se uskutečnil již 1.ročník hulínského triatlonu - Hulmen. Slovo již v první větě je uvedeno záměrně a nejde o omyl. První ročník se totiž vlastně uskutečnil již v loňském roce. Tehdy se účastníci triatlonového závodu okresního významu - Morkovské chlap, Marcel Kalík a Rostislav Burda ml. rozhodli, že svým přátelům, kteří nenašli odvahu zůčastnit se tohoto prestižního a stále oblíbenějšího závodu v Morkovicích, umožní absolvovat podobnou akci v místních podmínkách.

Závod se uskutečnil 6.září 2003 a na jeho start se postavilo 18 závodníků. Ti absolvovali 250 m plavání ve velmi chladné vodě hulínského koupaliště, aby se poté vydali na 33 km dlouhou cyklistickou část a závod završili 6 km během. Vítězem se stal Petr Menšík před dalšími hulínskými závodníky, Richardem Lukešem a Marcelem Kalíkem. Vítězkou kategorie žen se stala jediná účastnice, Lenka Petraturová z Kroměříže.

I přes počáteční chladno se počasí vydařilo a všichni závodníci se úspěšně vypořádali s nástrahami závodu. Vzhledem ke spokojenosti všech zúčastněných, kteří si ověřili své schopnosti a mnozí i sáhli na dno svých fyzických sil, se pomalu začaly připravovat plány na další ročník závodu.

Tomu předcházel výběr vhodného termínu, shánění finančních prostředků - sponzorů na zajištění občerstvení a cen pro startující a zejména lidí ochotných vypomoci s pořadatelskou službou. Ty se podařilo nalézt zejména v rodině Kalíkové, za což jim patří dík, uznání a konstatování, že bez jejich pomoci by se jen stěží vše zvládlo bez nejmenších problémů.

Vzhledem k tomu, že závod měl být určen především pro místní borce, nebyl nikde veřejně inzerován a propagován. Přesto se na startu sešel překvapující počet 27 závodníku, a to nejen z Hulína, včetně jedné závodnice. Přestože pořadatelé měli trochu obavy z předpovědi počasí, závodníky přivítalo teplé, slunečné ráno. Závod slavnostně odstartoval starosta města Hulína, pan Jaroslav Čumpelík.

A tak 1.skupina 8 závodníků zahájila v 9 hodin svou první disciplínu - 450 m plavání. Mezi nimi i velký favorit, Ondřej Horák z Dřevohostic, mimo jiné vítěz letošního ročníku triatlonového závodu - Morkoman. Další rozplavby následovaly v patnácti minutových intervalech. Poté se závodníci vydali z hulínského koupaliště na cyklistickou část závodu, směr Pravčice, Količín, Alexovice, Zahnašovice, Míškovice, Machová, Otrokovice, Tlumačov, Záhlinice, aby po 33 km dorazili k B-baru v Hulíně. Poslední částí byl 6 km běh.

S nástrahami závodu se nejlépe vypořádal a absolutním vítězem se stal kroměřížský závodník Karel Mikuláš časem 1.28.13 hod , který nejrychleji absolvoval cyklistickou i běžeckou část závodu. Na druhém místě skončil nejlepší plavec závodu, Ondřej Horák z Dřevohostic v čase 1.30.49 hod. Na třetím místě dokončil závod místní závodník a obhájce loňského vítězství, Petr Menšík, v čase 1.33.38 hod.

Pořadatelé rovněž vypsali ceny o nejlepšího triatlonistu Hulína. V té se umístili za již zmiňovaným Petrem Menšíkem, na druhém místě Marcel Kalík a třetí skončil Petr Němec. Dále o nejlepší ženu, tou se stala časem 2.18.00 hod. Markéta Bajerová z Hulína. Nejstaršího účastníka závodu - Pavel Vyskočil ročník 1949, který absolvoval závod v čase 2.05.25 hod. A naposledy také kategorii nejlepšího plavce, cyklisty a běžce.

Díky sponzorům, Taxi Rybenský, C.K.Přikrylovi, Yetti sport Mrázek, Cyklo Štrof, Cyklo Štěrbík, Hedvika Briš-metrový textil, Pálavská vína-p.Masařík, Cyklo Batěk, Forbyt, Cetelem, Elektro-com-p.Souček, Plzeňské pivovary, Jelínek a.s., kteří věnovaly ceny, mohl být každý účastník, odměněn cenou a účastnickým diplomem, vítězové navíc pamětními poháry. Poděkování patří také Městu Hulínu za poskytnutí koupaliště pro plaveckou část závodu.

Závěrem je možné konstatovat, že se závod po všech stránkách, včetně počasí, mimořádně vyvedl. Splnil svůj cíl umožnit místním triatlonovým nadšencům změřit své síly nejen mezi sebou. Pořadatelé doufají, že je nabitý elán neopustí a pro příští rok připraví ještě kvalitnější a i možná ještě lépe obsazený závod, s tím, že snad najdou odvahu zučastnit se i ti, kteří ji letos nenašli.


ASPOT Hulín
WebZdarma.cz


ASPOT HULÍN - triatlonový oddíl

Profily členů

V rubrice Členové jsem k jednotlivým aktivním členům našeho oddílu umístil profily jejich dosavadních sportovních úspěchů. Neváhejte a podívejte se. Je to určitě zajímavé a dalo mi to spoustu práce.

Sportovní činnost v roce 2012

Zde je přímý odkaz na shrnutí naší sportovní činnosti v uplynulé sezóně, v roce 2012.

Hulmenská desítka 2012 a dětský běžecký závod

Vice informací zde

Pár bloggerů:

Sportovní akce