Hulínský triatlon - Hulmen 2005

Výsledky Hulmena 2005

V sobotu 6.8. se uskutečnil 2.ročník hulínského triatlonu - Hulmen. Závod pořádal triatlonový oddíl ASPOT Hulín. Na rozdíl od loňského roku došlo k několika změnám. Tou nejpodstatnější bylo místo konání. Oproti loňskému ročníku, kdy na městském koupališti odstartovala pouze úvodní část – plavání - a zbývající disciplíny byly startovány od B-baru, letos nejen samotná plavecká část, ale rovněž i cyklistická a běžecká část, startovaly a končily na stejném místě, čímž odpadl organizačně složitý přesun. Vzdálenosti jednotlivých částí závodu jsme ponechali. Plavání 450 metrů, cyklistická část 33 km a běžecká část 5700 metrů.

Závod byl v rámci možností oficiálně propagován, což přilákalo ke startu rekordní počet 61 závodníků. Samotný závod byl zahájen v devět hodin za poměrně chladného počasí. Teplota vzduchu byla pouhých třináct stupňů, voda měla příjemných dvacet. Počasí bylo také jedinou věcí, kterou tentokráte pořadatelé neměli stoprocentně zajištěnou. Samotný závod provázely i drobné dešťové přeháňky a vzápětí po ukončení závodu a vyhlášení výsledků se přehnala nad Hulínem letní bouře, která mohla znepříjemnit některým závodníkům návrat domů.

K samotným výsledkům. Nejlépe se s náročnou tratí vypořádal Aleš Dedek z Přerova, mimochodem letošní vítěz slavnějšího závodu Morkovské chlap, který suverénně zvítězil v traťovém rekordu 1:22:02, před Ivo Vrbou a Jiřím Klímou, závodníky TTS Osek. Pro zajímavost, na pátém místě skončil vítěz loňského závodu Karel Mikuláš z Kroměříže, oblékající dres pořádajícího oddílu Aspot Hulín, což také svědčí o vzrůstající sportovní úrovni závodu. Pořadatelé mimo hlavní kategorii Hulmen, vyhlásily i kategorie Muži II. ( 35 let a výše ), Ženy a Hulíňák.

V kategorii Muži II. zvítězil Petr Menšík z Hulína ( Aspot Hulín ), před Karlem Janákem z oddílu Author a dalším hulínským závodníkem Romanem Skříčkem ( Aspot Hulín ). V kategorii Ženy zvítězila Petra Vašalovská z Bystřice pod Hostýnem, před Lenkou Petratůrovou z oddílu V+P Chropyně a Lenkou Svobodovou z Otrokovic.

V prestižní kategorii Hulíňák o nejlepšího závodníka Hulína zvítězil Tomáš Neradil z Cyklo MXM Hulín (celkově 7), před Petrem Menšíkem (celkově 9) a Marcelem Kalíkem (celkově 15), oba z oddílu Aspot Hulín. Tak jako loni byl oceněn nejstarší závodník, Jaroslav Wiederman (ročník 1949) a nově i nejmladší účastník Martin Mazůrek (ročník 1992). S kompletními výsledky se zájemci mohou seznámit na internetových stránkách města Hulín (www.hulin.cz) .Vítězové byly oceněni poháry, diplomy a hodnotnými cenami, každý účastník obdržel účastnický diplom a došlo i na oblíbenou tombolu, při které málo který ze závodníků vyšel s prázdnou.

Pořádající oddíl Aspot Hulín by rád prostřednictvím tohoto článku poděkoval všem členům oddílu, rodinným příslušníkům a nadšencům, kteří se podíleli na perfektní organizaci tohoto závodu. Rovněž chceme poděkovat všem sponzorům, Chropyňská strojírna,a.s. , ADH servis , s.r.o. Hulín , Ortika, a.s., Hulín , Šicí stroje Kroměříž, Forbyt nábytek, s.r.o., Hulín, Elko, s.r.o. Holešov, Zlínský kraj, BT Bike Libor Batěk, Obchodní dům Štrof, Plzeňský Prazdroj, Hedvika Briš, Žaluzie Rybenský, Toshulin, a.s., Jiří Rozsypal a Radomír Vrubel, Yetti Sport Jiří Mrázek, Pečivo Jitřenka, Květiny Jana Zimčíková, Home Office Zlín , B-bar Hulín, Elektro-com Karel Souček Hulín , Modikov,s.r.o. Hulín, Bike centrum Petr Štěrbík. Zvláštní poděkování patří městu Hulín za podporu a zejména za umožnění uspořádat tyto závody v krásném areálu městského koupaliště.

I přes ohlasy z řad diváků, ale zejména i z řad soutěžících, kteří se shodli, že náš závod patřil k tomu nejlepšímu, čeho se v letošní sezóně zúčastnili, určitě víme, že je stále co zlepšovat. Například vyznačení drah v plaveckém bazénu. Věříme, že v příštím roce připravíme neméně kvalitní závod, který přiláká ještě více startujících i místních, kteří stále ještě nenašli odvahu změřit si své síly v tomto krásném, ale náročném sportu a přispěje k propagaci a dobrému jménu Města Hulín.